Ošklivka Katka

Začátkem března se na televizních obrazovkách objevil nový seriál z módního prostředí - Ošklivka Katka. Sliboval velké množství zábavy a dějové zvraty. A jak to dopadlo?

Po prvních třech dílech seriálu Ošklivka Katka, který se inspiroval slavnou kolumbijskou Ošklivkou Betty, musím konstatovat, že se žádné příjemné překvapení nekoná. Je to totiž hodně nudné a hloupé a kdybych předpokládal, že by se to mělo kvapem změnit, byl by za naivku měsíce. Hlavní představitelka Katky Bertoldové (Kateřina Janečková) rozhodně není ošklivka, i když má na sobě rovnátka a hadry jak z partiového zboží. Zarážející je spíš její nelogické chování. Její vědomosti by jí mohla závidět leckterá středoškolská profesorka. Katka má totiž za sebou postgraduál a umí několik světových jazyků, takže by to měla být inteligentka každým coulem. Přitom se však chová dětinsky, v jistých situacích až víceméně debilně.

Obsazení seriálu je chudé a herecké výkony na bodu mrazu (Olga Lounová v roli sekretářky Patricie je snad ještě horší než Martin Maxa coby tělocvikář v Ordinaci v růžové zahradě 2; a to se děsím toho, až do hry vstoupí Zuzana Belohorcová nebo neVyVolená Nancy - u obou bude minimálně čeština tahat za uši). Vynikne tak snad jen celkem vtipný zženštilec Lumír Olšovský v roli Pipinky (pravda ovšem je, že to vlastně nemusí ani hrát...), slušný výkon podává Ladislav Frej, neurazí ani Ladislav Županič. A vyniknou i laciné kulisy, které jsou prokládány záběry Prahy ze vzduchu a exteriéry Žižkova, aby to celé působilo trochu nadýchaněji. Shit.

Televize Prima si od nového projektu hodně slibovala, ale ani ne milionová sledovanost prvních dílů svědčí o tom, že se bude muset něco udělat. Sehnat lepší scénáristy (to, co zatím předvádějí, je skvělý příklad toho, jak vážně nemá scénář vypadat), upravit herecké obsazení (dvě představitelky blondýn se dost pletou, mluvit o jejich hereckých kvalitách by bylo nošením dříví do lesa; Michal Zelenka v roli playboye je taky dobrý přehmat), co já vím co ještě. Kdyby měli pánové z Primy trochu soudnosti, celé by to stopli. Před dvěma lety ostatně přesně tohle udělali s Bazénem, který navíc tak špatný jako Ošklivka Katka zdaleka nebyl.

Problém, zvlášť s vedením některých herců, vidím i v režii, což je na druhou stranu s podivem, když se na projektu podílí Petr Slavík, režisér povedeného cyklu Oběti nebo Petr Nikolaev (...a bude hůř, Báječná léta pod psa). Ošklivka Katka předvádí opravdové seriálové dno a zařazuje se tak po bok Ulice nebo starších projektů typu On je žena! I proto je hodnocení tak nízké. Milovníci telenovel si můžou přičíst jednu chudou hvězdičku navíc.

Hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
Diskuse k článku zatím neobsahuje žádný příspěvek.

Filmy

Ošklivka Katka

(Ošklivka Katka)

Režie: Jiří Chlumský, Petr Slavík, Petr Nikolaev

Další články v kategorii