Daniel Radcliffe

Poznáte představitele Harryho Pottera bez jizvy, hábitu a kulatých brýlí? Tenhle jednadvacetiletý britský herec, jenž má kariéru takřka před sebou se krom role slavného kouzelníka mihl také v několika divadelních hrách a i béčkových akčních filmech. Milovník rocku a punku však cestu za slávou vydobýval u svých rodičů zuby nehty, až se mu to ve finále zdárně podařilo. Mohou být na něj jeho rodiče pyšní? Troufám si říci, že ano.

Kdo by neznal dnes jednoho z nejslavnější mladých herců na světě, tedy lépe řečeno představitele uřadujícího fenoménu Harry Potter. A jak cesta dnes již jednadvacetiletého Daniela začala? Vskutku těžce.

Nejspíš by moc lidí nenapadlo, že právě syn castingové agentky a literárního agenta bude mít problém se dostat na plátno. Rodiče Alan Radcliffe a Marcie Greshamová však na kariéru svého syna nikterak netlačili. Jenže, jak už to tak bývá, když je člověk ve správnou dobu na správném místě (nebo také přesně naopak) tak se stane něco nečekaného. Rodina Radcliffeových se totiž jednoho večera setkala s producentem Davidem Haymanem, kterého mladý Daniel zaujal. Samozřejmě pár dní nato se dostal do kontaktu s režisérem Chrisem Columbusem, a dostal tak pozvánku na konkurz pro natáčení Harryho Pottera. Ačkoliv rodiče oné pozvání zamítli, po pár dnech přemlouvání se přeci jen mladičký Radcliffe konkurzu zúčastnil. A jak to dopadlo ví dnes snad každý, kdo se alespoň špetku zajímá o filmovou tvorbu nebo má doma malé dítko, co hltá kouzelnický svět.

Role Harryho Pottera seděla Radcliffeovi jako prdel na hrnec. I samotná spisovatelka a respektive tvůrkyně Pottera, J.K. Rowlingová samotného herce označila za adekvátní volbu. Peníze se tak Danielovi sypaly na účet ostošest a po dovršení 18 let se z něho stal správný Britský zbohatlík.

Kromě fantasy série Harry Potter se objevoval také na britské filmové scéně v několika seriálech a zahrál si i po boku Pierse Brosnana, ve filmu Agent z Panamy.

Krom toho, že se objeví v posledním Harry Potterovi, tak se postavil před kameru také začínajícímu režisérovi Jamesu Watkinsovi, v jehož hororu Woman in Black si Daniel zahraje hlavní roli. A jak bude Radcliffeovi jeho herectví pokračovat, se dozvíme v následujících letech.

Diskuse k článku

Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
Diskuse k článku zatím neobsahuje žádný příspěvek.