Seriál Pustina - drama na česko-polském pomezí

Po seriálech Terapie, Až po uši a Mamon přichází česká HBO s další vlastní produkcí. Na rok 2016 chystá osmidílnou sérii Pustina.

Scénář Pustiny napsal Štěpán Hulík. Tohle jméno vám možná utkvělo v paměti po jeho výtečné prvotině - třídílné sérii Hořící keř, která byla oceněna jedenácti Českými lvy. Původně zvažovali Hulík a jeho spolupracovníci angažovat minimálně pro pilotní díl zahraničního režiséra, který by byl "syrový a nekompromisní". V Česku podle Hulíka nikdo takový není, řekl ještě na jaře 2014 v rozhovoru pro Aktuálně. Producenti tehdy mluvili dokonce o vyčerpanosti nad hledáním toho "správného režiséra".

Nakonec je vše jinak. Hlavním režisérem projektu je Ivan Zachariáš, světové uznávaný reklamní režisér ověnčený několika cenami. Pustina tak bude jeho první hranou zkušeností. Čtyři epizody navíc natočí režisérka Alice Nellis. Zatím není jisté, zda Zachariáš přichystá pouze pilot, nebo i další tři díly, stejně tak se neví nic o hercích. Podle Hulíkových slov chtěli tvůrci obsadit spíše neznámé tváře, případně rovnou neherce. Natáčet se bude od listopadu do května 2016 převážně v Čechách a na česko-polském pomezí, rozpočet jde do desítek milionů korun a premiéra by mohla být zřejmě už na podzim téhož roku.

Pustina je dramatickým příběhem vesnické komunity zasažené sérií záhadných a šokujících událostí, ve chvílích, kdy se pod celospolečenským nátlakem ocitá na pokraji vlastního zániku.

Související články

Diskuse k článku

Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
Zobrazena strana 1 / 1 | příspěvky zobrazeny od nejnovejších a jako vlákna
« předchozínásledující »
sigiverg
1

hu

 od sigiverg | 23.11.2016 17:08:57
0
vrah bude vladyka
Zobrazena strana 1 / 1 | příspěvky zobrazeny od nejnovejších a jako vlákna
« předchozínásledující »